Categories Lajme

18 vjeçe me foshnje 5-muajshe të sëmurë, shqiptarët i lidhin pension

Disa ditë më parë “Stop” transmetoi rastin e 18-vjeçares Ilda Rryçko në Kombinat, nënë e një foshnjeje 5 muajsh.

Ajo tregoi se ishte divorcuar nga bashkëshorti dhe jetonte te prindërit e saj. Por Ilda nuk ka të ardhura për të mbajtur beben e saj të sëmurë.

“Stop” dhe “Fundjavë Ndryshe” e ndihmuan 18 vjeçaren me ushqime, veshmbathje dhe pampers. Ndërsa qytetari Gëzim Beka i dhuroi 100 Euro.

Pas transmetimit, të tjera kontribute kanë ardhur për të renë. Xhesika Morina nga Franca, ka dhuruar 100 Euro. Agim Qosja nga Alaska në Amerikë do sjellë për të 200 Dollarë vcdo muaj deri në fund të vitit.

Fatjon Zhllima me djemtë e Londrës, i sjell Ildës 100 euro çdo muaj pension për 1 ose 2 vite. Imrete Abazi nga Gjermania i jep 250 Euro dhe po ashtu e kanë ndihmuar edhe motrat myslimane në Pogradec./tvklan.al

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME