Categories Bota, Lajme

U njohën me shkuesi, djali habitet kur takon vajzën për herë të parë

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Kinë. Një burrë është larguar nga takimi i parë me një vajzë dhe për këtë arsye është paditur në gjykatë… Por historia është pak më e komplikuar.

Mediat e huaja shkruajnë se djali, i quajtur Liu, ishte njohur me zonjushën Zhang nëpërmjet një mblesi. Të dy ata kishin rënë dakord që të takoheshin në një restorant. Mirëpo për habinë e djalit, vajza shkoi atje e shoqëruar nga 23 të afërm.

Pas darkës, Liu-t iu dorëzuar fatura, por ka mbetur i shokuar pasi familjarët e vajzës kishin harxhuar në total rreth 2230 Paund. Në panik e sipër ai është larguar dhe detyroi vajzën që të paguante faturën.

Kjo e fundit tha se do ta paguante po ta ndanin përgjysmë. Liu pranoi të paguante një pjesë, rreth 445 Paund dhe u shpreh se familjarët e vajzës duhet të paguajnë pjesën tjetër.

Të zemëruar, familjarët e vajzës e paditën djalin për këtë rast. Por gjykata vendosi në favor të Liu-t duke thënë se ai mund të paguante për veten e tij dhe për vajzën, ose më saktë rreth 156 Paund.

Ky incident ka shkaktuar debat në Kinë. Shumica e njerëzve janë rreshtuar krah djalit. Ndërkohë ekspertët lokalë thanë se marrja e 23 të afërmve i kalon normat e pranuara botërisht.

“Nuk dihet nëse çifti vendoi të takohej sërish, por shumica e njerëzve mendojnë se jo”, shkruan në fund The Mirror./tvklan.al

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME