Categories Lajme

A jeni për korrigjim kufijsh? Rama tregon kur është pro dhe kur është kundër

I pyetur në emisionin “Zona e Debatit” e Baton Haxhiut se cili është qëndrimi i tij për idenë e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, Edi Rama është përgjigjur disi më qartë se herët e tjera.

Ai ka thënë se ai do të qe kundër kësaj ideje nëse Kosova mbetej peng i Serbisë: “Korigjim për çfare? Edhe sikur serbët t’a njohin edhe sikur t’a çojnë (pranojnë) në OKB jam kundër. Nëse edhe pas kësaj mbeten kufizimet kushtetuese dhe kuotat (për minoritetet) në parlament jam kundër” ka thënë Rama. Por –ka shtuar ai- Nëse kjo bëhet në kuadër të një bashkimi brenda një integrimi në BE kjo nuk është më një temë tabu”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME