Categories Lajme

Afër por larg Vlorës, fshati Kërkovë prej vitesh pa rrugë dhe pa ujë të pijshëm

Fshati Kërkovë i rrethit të Vlorës, i cili ndodhet jo më shumë se 10 km nga qyteti, nuk ka parë asnjë investim prej shumë vitesh.

Për të shkuar në këtë fshat është e pamundur, pasi rruga e amortizuar totalisht e bën të pamundur lëvizjen në drejtim të kësaj zone.

Sa më thellë të hysh në këtë fshat, probleme edhe më të rënda dëgjon nga banorët, teksa uji vjen një herë në 3 ditë, por edhe kur del nga rubinetat është me ndryshk. Edhe në shkollën e fshatit, ku mësojnë 65 nxënës, nuk ka kushte dhe mbretëron lagështia.

Kërkova ka rreth 1.000 banorë. Shumë të tjerë që kanë banuar dikur atje, e braktisën fshatin për të dalë vetë nga izolimi, ku e kanë zhytur vitet pa ujë dhe pa investime.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME