Categories Lajme

Aksident i rëndë në Gjermani, mes 5 të plagosurve, edhe një shqiptar

Në një aksident trafiku në autostradën gjermane A 44, në afërsi të lokacionit Werl, mëngjesin e së dielës janë lënduar pesë persona, katër prej të cilëve rëndë, shkruajnë mediat gjermane, përcjell Albinfo.ch.

Sipas informacioneve të para të dëshmitarëve, aksidenti është shkaktuar nga vetëm një makinë. Me këtë rast, një shtetas 22-vjeçar i Serbisë, rreth orës 06.00 të mëngjesit ka qenë duke udhëtuar në korsinë e duhur në autostradën A 44, në drejtim të Kasselit.

Ndërmjet kryqëzimit të autostradës Werl dhe kryqëzimit Werl-Süd, për shkaqe ende të paqarta, ai ka dalë nga ana djathtë e rrugës, informon më tej Albinfo.ch.

Më pas, ajo ka goditur barrierën e autostradës dhe është ndalur në një argjinaturë.

Gjatë këtij aksidenti, shoferi është lënduar lehtë. Katër bashkudhëtarët e tjerë, një grua e re (18-vjeçare) dhe një vajzë tetëvjeçare nga Bad Wünnenbergu, një djalosh 21-vjeçar nga Büreni dhe një djalosh i ri 22-vjeçar shqiptar, kanë pësuar lëndime të rënda. Me ndihmën e ambulancave, ata janë dërguar nëpër spitalet përreth, njofton Albinfo.ch.

Gjatë pastrimit të autostradës dhe masave të shpëtimit, është shkaktuar kolonë e automjeteve, ndërsa dëmi i përgjithshëm vlerësohet në rreth 10,000 euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit, 27 Shkurt 2024

Territori shqiptar, do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pamje/ Tritol në banesën e Ilir Kociljas, reagon edhe Policia e Durrësit

Një shpërthim i eksplozivi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Ngjarja mësohet se ka…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Abuzimi seksual i 19-vjeçares, shkak i vrasjes së babait nga fëmijët? Zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore

Pas aludimeve se 19-vjeçarja Hygerta Meta ka vrarë dhe groposur babain për shkak se ai…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vrasja e Pëllumb Metës, flet gruaja e tij: Fëmijët ishin në gjendje depresioni…

Blerina Meta, bashkëshortja e Pëllumb Metës që u vra nga fëmijët e tij ka dhënë…

LEXO ME SHUME