Categories Lajme

Aksident i rëndë në Itali, autobusi me 20 fëmijë bie në humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga rruga në Pontremli të Italisë. Mjeti i kompanisë Tuscan Autoline, i cili u shërben nxënësve të shkollave të provincës Massa Carrara në Pontremli, është përplasur me një shtresë betoni, duke rënë në greminë.

Ngjarja ndodhi ditën e sotme rreth orës 13:40, ndërkohë që ekipet tokësore të zjarrfikësve kanë ardhur menjëherë në ndihmë. Ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur dhe dy helikopterë nga Genoa dhe Cecina.

Sipas mediave italiane, tre nga 19 pasagjerët u transportuan në spital, ndërkohë që një prej tyre u dërgua me helikopter pasi ishte në gjendje të rëndë.

Dy djem 16-vjeçarë raportohet se kanë dëmtime në kokë dhe po marrin trajtim në spitalin e Cisanello në Pizza.

Ndërkohë, shoferi që mbeti i bllokuar për disa kohë u shpëtua nga zjarrfikësit dhe ishte në gjendje të mirë shëndetësore. Autobusi ra nga 200 metra lartësi duke e vështirësuar punën e ekipeve të kërkim shpëtimit për të nxjerrë nxënësit e plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME