Categories Lajme, Turizëm

Aktiviteti i projektit Friends4Family u zhvillua në Veglie më 8 dhe 9 tetor 2021

Aktiviteti B2B i projektit Friends4Family “Aleanca midis zonave rurale për mikpritjen turistike miqësore familjare” u zhvillua në Veglie (Puglia) më 8 dhe 9 tetor 2021.

Veprimtaria e organizuar nga GAL Terra d’Arneo (partner i projektit), priti delegacionin  nga Shqipëria i përbërë nga përfaqësues të Këshillit të Qarkut Vlorë (Partneri Lider), aktorë dhe kompani që operojnë në sektorin e turizmit dhe zhvillimit rural.

Ata u pritën nga Kryetari i GAL Terra d’Arneo, z. Cosimo Durante, i cili prezantoi punën dy ditore.  Të premten më 8 tetor, delegacioni shqiptar u angazhua në vizita studimore në kompani rurale (si ferma agroturizme, kantina etj), ku operatorët shqiptarë panë aktivitetet dhe iniciativat e zbatuara për një menaxhim të mirë të turizmit rural.

Operatorët turistikë të rajonit të pulias dhe delegacioni shqiptar u takuan më 9 tetor 2021 gjatë eventit ndërkombëtar B2B ku ndanë objektivat dhe mundësitë e ardhshme për bashkëpunim. Bashkëpunimi u zyrtarizua me nënshkrimin e 10 marrëveshjeve të bashkëpunimit të cilat përfaqësojnë pikënisjen për nisjen e nismave të reja të bashkëpunimit midis Pulias dhe Shqipërisë në fushën e turizmit familjar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME