Categories Lajme

Pastrimi në Vlorë / Leli dhe Sherbimet Publike, ndalen në lagjen Isa Boletini

Prej ditesh Bashkia e Vlores dhe ndermarrjet e saj kane ndermarre nje fushate pastrami jo vetem ne zonen bregdetare, por edhe ne lagjet e qytetit.

Ndemarrja e sherbimeve publike, si dhe kryetari i bashkise Vlore Dritan Leli kane qene pasditen e se henes ne bllokun e banimit ne lagjen Isa Boletini. Ne kete zone eshte bere i mundur pastrimin i saj, nga mbetjet e hedhura nga banore te papergjejgem.

Kryetari I bashkise se Vlores, Dritan Leli ka bere gjithashtu me dije se tashme pastrimi ne qytet nuk do te ndahet as ne zona si dhe as me grafik, por do te shtrihet ne te gjithe territorin cdo dite te javes. Ne rrjete sociale ka ndare disa foto duke shkruar

“ Me një pjesë të ekipit të pastrimit ishim në bllokun Isa Boletini, për të pastruar ato që banorët as që duhet të mendonin t’i hidhnin në rrugë. Sfida nuk do të jetë e lehtë, por të gjithë bashkë duhet t’ia dalim të kemi një mjedis të pastër, ta mbrojmë e të kujdesemi për ambientet e përbashkëta. #çdoditëpërvlorën. Nuk eshte hera e pare qe qytetaret te parpagjshem ndotin ambientin dhe zonen ku jetojne.”

Ne fakt Bashkia e Vlores prej fillimit te vitit ka ndermarre nje aksion te gjere pastrimi, duke u fokusuar fillimisht ne pyllin e sodes, e me pas duke u shtrire ne te gjitha zonat e qytetit.

Sic shihet dhe ne foto kreu i Bashkise Leli eshte munduar te jape kontributin e tij duke pastruar mbetjet me puntoret e sherbimeve publike. Gjithashtu pastrimi i qytetit do te jete edhe kryefjala e bashkise ne buxhetin e vitit 2022.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME