Categories Lajme, Showbiz

Aktorja e njohur turke në zi, humb personin më të dashur

Hande Ercel, është ndër aktoret me të njohura dhe më të talentuara në Turqi. Aktorja e bukur është vetëm 26 vjeç dhe numëron një sërë rolesh dhe ajo vetë ka pohuar se suksesi i saj vjen nga bukuria dhe nga edukimi.Në serialin “Jetë” ku ajo interpretoi në rolin e Hajat dhe në rolin e Hazall në serialin “Perla e zezë”, Hande u bë shumë e njohur dhe e dashur edhe për publikun shqiptar.

Para disa muajsh, bukuroshja turke bëri publike se e ëma e saj po luftonte me me një sëmundje të rëndë dhe aktorja kishte hequr dorë nga lidhja e shumë projekte vetëm për t’i qëndruar pranë, njeriut më të shtrenjtë.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Por mëngjesin e sotëm, Aylin Erçe, ndërroi jetë, duke mos fituar dot betejën me kancerin. Sipas mediave turke, në muajin dhjetor gjendja e nënës së aktores ishte përkeqësuar më shumë e Hande ka humbur personin më të dashur në jetë. Lajmin për ndarjen e saj nga kjo jetë e kanë bërë të ditur familjarët e Handes, të cilët përmes rrjeteve sociale kanë shprehur ngushëllimet për të.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Të shtëna me armë zjarri pranë një lokali në Tale të Lezhës, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur në Tale të Lezhës. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se…

LEXO ME SHUME