Categories Bota, Lajme

Anakonda gëlltitë trajnerin e vet

Një natyralisti dhe eksperti të gjarpërinjve i ka kushtuar rëndë një eksperiment i tij me një ndër gjarpërinjtë më të frikshëm, anakondën. Paul Rosolie kishte vendosur që t’i afrohej një anakondës me dëshirën që gjarpri i frikshëm ta mbështjell atë me shtrëngimin e saj të fuqishëm. Si duket qëllimi i natyralistit ishte të shihte se sa i fuqishëm është shtrëngimi i gjarprit masiv. Për këtë, në mënyrë që shtrëngimi të mos e vriste, ai kishte veshur një veshje të posacme si mburojë.

Por, gjithcka shkoi keq pasi mburoja dështoi të kryente si duhet funksionin për të cilin po përdorej nga natyralisti. Kjo meqë pasi anakonda filloi ta mbështillte dhe shtrëngonte Rosolie’n, ky i fundit filloi të ndjente se gjarpri po i thyente kockat dhe po i dilte gjak nga krahët.

“Mendova se do të isha në gjendje të lëvizja krahët dhe në një mënyrë do të ishte i sigurt, por ajo më kapi dhe më mbështolli”, thotë Rosolie.

“Situata ndryshoi dhe kur ndjeva gjakun që po dilte nga krahu im, dhe ajo filloi të me mbërthente më fort dhe ndjeva që po më thyente kockat, në atë moment unë kam thirrur për ndihmë”, thotë Rosolie. Pasi thirri për ndihmë, në ato momente menjëherë vrapuan miqtë e tij të cilët e shpëtuan nga mbërthimi mbytës i anakondës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME