Categories Lajme

Ja çfarë iu bënin fëmijëve në një kopësht në Itali

Tre edukatore dhe përgjegjësja e një kopshti në Itali kanë përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohen se ushtronin dhunë ndaj fëmijëve.

Ngjarja në fjalë është regjistruar në zonën e Castelli Romani, pranë Romës, shkruan ‘Ansa’. Siç raportohet nga mediat italiane, arrestimi i personelit të këtij kopshti u bë pas provave të siguruara përmes përgjimeve ambientale apo dhe pamjeve filmike, ku shiheshin se ato godisnin në kokë dhe fyenin fëmijët.

Mësohet se 3 edukatoret dhe përgjegjësja e shkollës, të moshave 55-65 vjeç, tashmë qëndrojnë në arrest shtëpiak, ndërkohë që hetimet vijojnë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Emrat/ Vodhën kamerat e sigurisë të një biznesi, arrestohen 2 persona në Librazhd

Policia në Librazhd ka ndaluar dy persona, që dyshohet se kanë vjedhur kamerat e sigurisë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sarandë/ U kap me doza cannabisi dhe një mjet prerës (thikë), në automjet, vihet në pranga 46-vjeçari

Sarandë/Goditje të njëpasnjëshme në kuadër të megaoperacionit “Tempulli 2”, kundër veprimtarisë kriminale të shitjes në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbante kanabis në makinë për ta shitur, në pranga 32-vjeçari në Shkodër. Sekuestrohen edhe 115 fara lëndë narkotike

Një 32-vjeçar është vënë në pranga në Shkodër, pasi iu gjet në makinë lëndë narkotike…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atentat shqiptarit në Spanjë, 34-vjeçari qëllohet me 5 plumba

Një 34-vjeçar shqiptar ka rënë pre e një atentati mbrëmjen e djeshme në Marbella të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

DETAJE/ Si doli pronar tokash në Spitallë qytetari 7 vjet pasi kishte ndërruar jetë! Skema e përdorur për tjetërsimin e pronës

Qindra mijëra metra tokë rezultuan të tjetërsuara në zonën e Spitallës në Durrës. Tjetërsimi sipas…

LEXO ME SHUME