Categories Opinion, Politike

‘’Ata grinden e grinden po në fund zgjedhin njëri-tjetrin”, analisti komenton përplasjen Rama-Meta

Për analistin Afrim Krasniqi përplasja mes Presidentit të vendit Ilir Meta dhe kryeministrit EDI Rama, nuk është gjëb tjetër veçse show i radhës i tyre.

Krasniqi thotë se kjo përplasje mes dy krerëve të shtetit nuk e nderon vendin, dhe se parvarësisht grindjeve Rama dhe Meta në fund zgjedhin njëri-tjetrin.

 “Ata grinden e grinden, por amnistojne e zgjedhin njeri tjetrin! Nje deja vu tranzicioni. Edhe show i fundit nuk bën përjashtim. ….

Nëse ne i marrim raportet e politikanëve dominues, përfshirë edhe dy politikanët e sotëm, akuza që ata i kanë bërë njëri-tjetrit, sjellja dhe denigrimi që i kanë bërë njëri-tjetrit ka qenë jashtë çdo lloj etike dhe ka kaluar çdo limit njerëzor të komunikimit qoftë midis individëve, qoftë midis institucioneve. 

Në çdo shoqëri serioze, individë të tillë do të ishin penalizuar ose me votë, ose me rregulla etike, ose me rregulla institucionale”, shkruan në rrjetet sociale Krasniqi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Opinion

Shoqëria “sugar daddy”!

Nga Xhensil Shkëmbi Këtë term e kisha dëgjuar, e dija çfarë ishte por deri dje…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Princi William i dorëzon titullin e lartë ‘OBE’ pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj

Princi William i ka dorëzuar pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj titullin e lartë të Urdhrit më…

LEXO ME SHUME
Categories Opinion

A kemi krijuar një shoqëri shumë komplekse për të mbijetuar?

Shoqëritë njerëzore evoluan nga format e thjeshta, në ato komplekse gjatë mijëvjeçarëve, duke përjetuar ndryshime…

LEXO ME SHUME
Categories Opinion

Mashtrimi me Sazanin – Nga Andi Bushati

Nga Andi Bushati Ka një përpjekje të qëllimshme për ta devijuar polemikën për investimin e…

LEXO ME SHUME
Categories Opinion

Analiza/ Pse ka ngjallur kaq shumë debat lajmi për 1 miliard USD në Sazan? Skenarët konspirativë me Trump e Soros

Pse ka ngjallur kaq debat lajmi i fundit për 1 miliard investime amerikane në Shqipëri?…

LEXO ME SHUME