Categories Lajme

“Tërhiqe mbrapsht tani atë që the!”, Berat Buzhala lë pa fjalë Mustafa Nanon (Debati i ashpër)

Analisti Mustafa Nano dhe gazetari Berat Buzhala janë përplasur ashpër mbrëmë për gjatë emisionit Opinion për çështjen e ministrit të Jashtëm dhe diskutimin mbi kufijtë.

Debati precipitoi në momentin kur Nano ju drejtua Buzhalës se po bën rolin e gardianit në interesin nacional që sipas tij i ka vënë damkën njërëzve tradhëtar, relegatë.

Buzhala e ndërpreu duke i thënë se ai ka lirinë e fjalës, ndërkohë Rama ka pushtetin së bashku me Nanon i cili sipas tij e mbron atë.

Kjo bëri që Nano ti kërkonte Buzhalës të tërhiqte prapa ato që tha, ndërkohë që Buzhala qendroi i vendosur në mendimin e tij duke lënë Nanon pa fjalë.

Mustafa Nano: Çështja e shkëmbimit të kufijve është një temë që më pëlqen shumë. Dhe meqë është dhe Berati këtu do të marr 30 sec, se kemi parë si Berati dhe shumë të tjerë si ai që marrin rolin e gardianit në interesin nacional që i vini damkën njërëzve tradhëtar, relegatë, të drejtën e keni ju, të vërtetën e keni ju në xhep, sikur ne nuk dimë gjë e dini ju.

Berat Buzhala:  Mustafa ne fjalën, ju pushtetin, vetëm këtë liri të fjalës mos ma ndaloni.

Mustafa Nano: Kush e ka pushtetin?

Berat Buzhala: Kryeministri Rama dhe ju që e mbroni!

Mustafa Nano: O Berat atë fjalën që the Rama dhe ju që i shërbeni Ramës do ta marrësh mbrapsht tani!

Berat Buzhala: Jo!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME