Categories Lajme

Atentati ndaj Edison Harizajt, pistat ku po hetohet

E kaluara kriminale dhe veprimtaria e jashtëligjshme e Edison Harizajt i vrarë në atentatin e 6 Nëntorit në Durrës, janë pistat kryesore që po ndjek policia për zbardhjen e ngjarjes.

Origjina e konflikteve sipas grupit hetimor është në qytetin e Vlorës aty ku viktima jetonte dhe kishte bizneset e tij. Për blutë vrasja e tij është si pasojë e përplasjeve mes grupeve rivale për territor në qytetin bregdetar.

Harizaj është përmendur edhe në zhdukjen e një personi në Vlorë i cili sapo ishte kthyer nga Belgjika.

Pikërisht nga ky shtet dyshohet se mund të ketë ardhur edhe urdhri për eliminimin e Edison Harizajt.

Megjithatë grupi hetimor është duke punuar edhe në pista të tjera që lidhen të gjitha me qytetin e Vlorës.

Vrasja në Durrës, sipas hetuesve tregon se sa i survejuar ka qenë 39-vjeçari.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME