Categories Lajme

Berisha: Rënia e bashkisë së kryeqytetit, fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike dhe rikthimin në pushtet të opozitës

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga dritarja e banesës së tij, ku ndodhet në arrest shtëpie, ka mbajtur fjalën e radhës përpara mbështetësve. Berisha theksoi se burrat dhe gratë e Shqipërisë, që duan lirinë mbi tiraninë, do të protestojnë përpara Bashkisë së Tiranës, deri në rrëzimin e saj të premten. Sipas tij, rënia e bashkisë së kryeqytetit është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike dhe rikthimin në pushtet të opozitës.

Pjesë nga fjala e Berishës:

Qytetare dhe qytetarë.

Të rinj, të reja, burra, gra.

Kur ata arrestojnë luftëtarët tanë, secili nga ju duhet të reagojë me forcën më të madhe.

Një për të gjithë, të gjithë për një, kjo është motoja jonë.

Këto ditë që kemi para ta bëjmë natën, ditë, për të përgatitur të premten që vjen, fitoren e madhe.

Rënia e bashkisë së kryeqytetit, rrëzimi i kryehajdutit të saj, nxjerrja e tij nga bashkia është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike, zgjedhje të lira, rikthimin në pushtet të opozitës.

Ndaj dhe të vazhdojmë ne me guxim të madh, me zemërim të madh, me vendosmëri të palëkundur, betejën tonë.

Betejën e fitores.

Betejën për dinjitetin.

Betejën për qeverinë teknike.

Betejën për zgjedhje të lira.

Betejën për integrimin e Shqipërisë në Europë.

Rroftë Shqipëria, rrofshi ju.

Fitore, fitore, fitore!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrau trafikantin e madh të Irakut, Artan Hoxha zbulon dënimin e tmerrshëm për shqiptarin

Artan Hoxha ka folur për dënimin e Xhuljano Prengës, shqiptarit me nënshtetësi suedeze, që ekzekutoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME