Categories Showbiz

Blendi Fevziu tregon sa lekë ka fituar nga libri i tij më i shitur! Si i intervistoi të gjithë personazhet?

Blendi Fezviu, në një intervistë për “Më lër të flas” në Top Channel, foli për një ndër librat e tij më të suksesshëm. 

“Enver Hoxha”, botuar nga UET Press, numëron rreth 280 mijë kopje të shitura, tha shkrimtari. 

I pyetur nga binjakët Donald dhe Romeo Veshaj se sa ka fituar nga ky libër, Fevziu u përgjigj: 

“Për të nxjerrë sa kam fituar, duhet të llogarisësh sa ka mbajtur Henri Çili. Ka një përqindje një shkon për taksa, një për tatime, një që e merr shitësi, një që e merr botuesi. Zakonisht, autorët, marrin 8 për qind”. 

Por, sa të vështirë e ka pasur gazetari të intervistojë personazhet e librit të tij? 

“Ka personazhe aty që kanë dhënë një intervistë në jetë, ka nga ata që i kam intervistuar rreth 50 herë këto 30 vite, si për shembull Edi Rama, Sali Berisha, Fatos Nano. 

Geraldina e Shqipërisë, Isuf Vrioni, janë personazhe që kanë folur vetëm një herë. Ka personazhe që nuk i kam intervistuar, por i kam njohur personalisht”, tregoi Fevziu në “Më lër të flas”./tch 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

“Maksimumi që unë mund të ofroj”, Alban Skënderaj jep lajmin e bukur për të gjithë fansat e tij

Alban Skënderaj ka realizuar një koncert recital më parë, ndër artistët e pakët shqiptarë që…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Besi dhe Xhensila nën hetim? Avokatja: Divorci, manovër për të shpëtuar pasurinë

Prej disa ditësh, rrjeti po zien sërish pas lajmit se Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj,…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Jam mbesa e Dritëroit, e kam xhaxha…” / Si përfundim, kjo është lidhja biologjike mes Ilnisës dhe Dritëro Agollit!

Shpesh herë Ilnisa është shprehur se është mbesa e Dritëro Agollit dhe e ka xhaxha…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Legalizimi i kanabisit, Albi: Lejimi mund të sjellë minimizim përdorimi (Video)

Pas sfidës që produksioni vuri përballë banorët e shtëpisë, kanë nisur debatet mes çifteve lidhur…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

BAFTA Awards 2024, lista e plotë me filmat dhe aktorët më të mirë të vitit të kaluar

BAFTA Awards 2024 – ngjarje kjo që nderon filmat dhe aktorët më të mirë të…

LEXO ME SHUME