Categories Lajme

Bora përfshin verilindjen, probleme në qarkullim

Reshjet e borës pushuan pas mesnate në qytetin e Dibrës, por në zonat e thella kanë nisur problemet. Në qytet trashësia e borës është 10 centimetra, kurse në rrethina ajo ka arritur 30 centimetra.

Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe lëvizja e mjeteve dhe e kalimtarëve është bërë e vështirë. Zona e Lurës është thuajse e izoluar, ashtu sikur edhe disa fshatra të Selishtës.

Aksi Peshkopi-Tiranë është i qarkullueshëm dhe është hedhur kripë, por Peshkopi-Kala e Dodës lëvizja bëhet vetëm me zinxhirë pasi trashësia e borës ka arritur 30 centimetra.

Autoriteti Rrugor Shqiptar sqaron se probleme ka edhe në Kukës, Tropojë, Fushë Arrëz dhe Korçë ku ka prezencë bore në zonat e thella, por akset kryesore janë të qarkullueshme.

Sinoptikanët thonë se situata do të vijojë drejt përmirësimit, përveç të premtes ku do të rikthehen reshjet. Parashikohet që deri në fund të vitit moti  të jetë i qëndrueshëm.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME