Categories Lajme

Brazilianet dhe kolumbianet që ofronin shërbime seksuale në Tiranë: Erdhëm me dëshirën tonë, klientët na…

Shtatë shtetaset e huaja të arrestuara pak ditë më parë si pjesë e një grupi që ushtronin prostitucion kanë lënë qelitë. Gjykata e Tiranës, ka liruar nga burgu duke vendosur detyrim paraqitjeje për brazilianet dhe kolumbianet, ndaj të cilave ishte ngritur akuza e ushtrimit të prostitucionit.

Përpara gjykatës shtetaset e huaja kanë deklaruar se kanë ardhur në vendin tonë me dëshirë për të punuar si eksorta. Ndërsa klientet i pronotonin ato nëpërmjet internetit.

Eurogirls Eskort është faqja ku vajazat merrnin pronotimet dhe gjenin klientët, që sipas tyre i shoqëronin ato në vende dhe aktivitete të ndryshme. Burime bëjnë me dije se pasi gjenin klientët vajzat pronotonin dhe akomodoheshin në banesa me qira ditore.

Policia Tiranës, pas marrjes së informacioneve në rrugë operative, finaliuzioi operacionin duke vënë në pranga 7 të huajat, mes të cilave ishte dhe tutorja e tyre një shtetase kolumbiane. Pas finalizimit të operacionit policia tha zyrtarisht se të huajat kishin mbërritur në vendin tonë me qëllim për tu shfrytëzuar për prostitucion. Për këtë rast në gjëndje të lirë po hetohen edhe 4 shtetas shqiptar, pronarë të shtëpive që i kishin dhënë me qira të huajave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME