Categories Lajme

Dhërmi, kandidati i PS Jorgo Goro vijon takimet e ngrohta me banorët (Video)

Interesi i qytetarëve, mbi të gjitha. Nga Dhërmiu ne ndalesën e tij të rradhes ne fushaten per zgjedhjet e 14 majit, kryetari i bashkise Himare dhe kandidati i PS Jorgo Goro, shoqeruar edhe nga deputeti Vullnet Sinaj ka marre nje tjeter mbeshtetje maksimale dhe te ngrohte, por edhe vleresim per punen e tij deri me tani ne kryer ta bashkise. Ne fjalen e tij, deputeti Vullnet Sinaj ka hedhur poshte zerat qe qarkullojne mbi nje marreveshje me Greqine, teksa sipas tij, e vetmja marreveshje mbetet ajo qe Himara do te vijoje te drejtohet nga Jorgo Goro.
Ne fjalen e tij deputeti e ka cilesuar kandidatin kundershtar si te papershtatshem per te drejtuar Himaren. Pune te mira jane realizuar, te tjera do te vijojne ne kater vitet e ardhshme, ne nje zone si Dhermiu dhe Gjoleka me prioritet turizmin.
Do te vijoj te jem krah jush, ashtu si deri tani – ka theksuar Goro, pasi interesi i banoreve eshte kryesori dhe me i rendesishmi. Anetari i keshillit bashkiak Gjergj llijadhi e ka quajtur privilegj kandidimin, ndersa banore te zones kane konfirmuar faktin se Dhermiu, por edhe e gjithe zona ka ndryshuar nen drejtimin e Jorgo Goros ne krye te bashkise Himare. Vleresime dhe mbeshtetje, qe tregojne se banoret e Himares e kane te qarte voten e tyre per Jorgo Goron ne date 14 maj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME