Categories Lajme

Dita e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat do të rriten

Ajri i nxehtë afrikan do të mbërrijë në brigjet e Mesdheut duke sjellë temperatura të larta në territorin e Shqipërisë.

E Premte, 17 Maj 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira.  Era do të fryjë me drejtim jugperendim (SW) me shpejtësi 8 -15 /msek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 -4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      10/26°C

– Zonat e ulëta       10/30°C

– Zonat bregdetare 14/28°C

Kosova për dt. 17 Maj 2024 do të ketë vranësira .Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 10°C – 12°C në mëngjes deri në 22°C –25°C gradë Celsius në mesditë.

E Shtunë, 18 Maj 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira dhe reshje shiu.  Era do të fryjë me drejtim jugperendim (SW) me shpejtësi 8 /msek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 -4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      12/27°C

– Zonat e ulëta       10/33°C

– Zonat bregdetare 14/29°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Të shtëna me armë zjarri pranë një lokali në Tale të Lezhës, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur në Tale të Lezhës. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se…

LEXO ME SHUME