Categories Lajme

”Do të sjell cigare në burg”, Rama përplaset me regjisorin në ‘whatsup’: Po të kthej përgjigje se je kushëriri i…

Regjisori Kastriot Çipi ka zhvilluar një bisedë të gjatë në ëhatsup me kryeministrin Edi Rama, teksa i kërkonte atij llogari për mësuesit në shkolla.

Çipi i ngrinte shqetësimin Ramës se lëndën e Teatrit në shkollën e të birit e jep një mësuese vizatimi, ndërsa ai nuk ka mundësi që të aplikojë për mësues, pasi portali i lancuar nga qeveria nuk funksionon.

Biseda mes të dyve është shndërruar më tej në personale, ndërsa nuk mungojnë as batutat: Je i SHQUP-it, apo do të të sjell cigare në burg.

Regjisori Çipi shkruan:

Kryeministri ynë legen, dje e quajti kazan edhe “Zërin e Amerikës”, pasi kjo media denoncoi me prova përgjimesh abuzimet me punësimet në administratën publike.

Në fotografitë e mëposhtme mund të shikoni se si reagon kryeministri legen kur pyetet për punësimet në arsim.

                          

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME