Categories Lajme

Mik i Llanajve dhe Edison Harizajt, 41-vjeçari vlonjat luftë për të qëndruar në jetë. Niset drejt Tiranës

Në qytetin e Vlorës janë rikthyer përplasjet mes bandave. Gjatë ditës së djeshme objektiv i atentatit ishte 41- vjeçari Mikel Mehmeti, i cili u qëllua dhjetra herë drejt makinës së tij teksa lëvizte në lagjen Pavarësia.

Mësohet se kanë qenë dy persona që kanë qëlluar makinën me të cilën lëvizte Mikel Mehmeti. Nga të shtënat me pistoletë 31-vjeçari është plagosur rëndë pasi ka marrë 3 plumba në gjoks, mushkëri dhe në bark.

Në atentat mësohet se kanë marrë pjesë 3 persona, ndërsa makina me të cilën janë larguar nga vendngjarja është gjetur e djegur, kilometra më tutje nga vendi i ngjarjes.

Mikel Mehmeti nuk është një emër i panjohur për Policinë e Vlorës, pasi ai njihej si mik i familjes Llanaj. Gjithashtu Mikel Mehmeti është i përfshirë në Masakrën e Çoles pak vite më parë ku humbën jetën 3 persona. Mikel Mehmeti njihej edhe si mik i Edison Harizajt të vrarë pak kohë më parë në Durrës.

Lagja Pavarësia ku ndodhi atentati njihet si “Rruga e vrasjeve” për shkak se ka ndodhur disa vrasje e plagosje. Pak muaj më parë në këtë zonë Vasil Devishaj në të njëjtën zonë.

Pas operacioneve që iu kryen në spitalin e Vlorës, Mehmeti është nisur drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërsa nuk e ka kaluar ende rrezikun për jetën./faxnews

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrau trafikantin e madh të Irakut, Artan Hoxha zbulon dënimin e tmerrshëm për shqiptarin

Artan Hoxha ka folur për dënimin e Xhuljano Prengës, shqiptarit me nënshtetësi suedeze, që ekzekutoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME