Categories Lajme

Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Targat”, arrestohet 57-vjeçari

Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Targat”.

Vodhi targat e 6 automjeteve në pronësi të shtetasve të huaj që kishin ardhur si turistë në Shqipëri, identifikohet, kapet dhe arrestohet 57-vjeçari.

Nga Kosova në Durrës, duke ushtruar veprimtarinë kriminale të vjedhjes së targave të automjeteve të turistëve, dyshohet për tua shitur shtetasve me precedent kriminal, për të kryer krime ndaj jetës dhe pronës, në pranga 57-vjeçari.

57-vjeçari nga Kosova kishte vjedhur targat e 6 automjeteve në pronësi të 6 shtetasve nga Serbia, Moldavia, Mali i Zi e Ukraina.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale targat e vjedhura në 6 automjete.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, pas kallëzimit të disa shtetasve të huaj të cilët kishin ardhur si turistë në Durrës dhe u kishin vjedhur target e automjeteve, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin polior të koduar “Targat”.

Në kuadër të këtij operacioni u bë i mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi i autorit të vjedhjeve të targave, shtetasit S. F., 57 vjeç, banues në Mitrovicë, Kosovë.

Ky shtetas, gjatë ditëve të fundit, në qytetin e Durrësit, në zonën e plazhit, ka vjedhur targat e 6 automjeteve, në pronësi të 6 shtetasve nga Serbia, Moldavia, Mali i Zi dhe Ukraina.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ky shtetas i vidhte targat për tua shitur shtetasve me precedent kriminal, për t’i përdorur për veprimtari krimianle në fushën e krimeve ndaj jetës dhe pronës.

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijojnë hetimet e thelluara për dokumentimin e veprimtarisë kriminale të këtij shtetasi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Drejtoria e Përgjithshëm e Veterinarisë dhe Mbrojtjes së Bimëve mes drejtuesve të katër Drejtorive Rajonale dhe specialistëve të saj. Mblidhen ne qytetin e Vlorës

Kush janë problematikat që hasim çdo ditë në terren dhe zgjidhja e tyre”, ishte tema…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Fundjavë e bukur për plazh\ Ja si do jenë temperaturat për ditën e sotme!

Si pasojë e kalimit të një sistemi frontal i pasur me lagështirë do të kushtëzojë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërndante kοkainë, arrestohet polici në Fier

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore njoftoi se në kuadër të hetimit proaktiv me metoda speciale, finalizoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet i dashuri i polices që u vetëvra

Policia e Tiranës arrestoi të dashurin e polices Aldorjana Loshi, 21 vjeçe që u vetëvra…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Port, Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Pakot”, Vihen në pranga pronari i furgonit dhe drejtuesi i fugonit

Port, Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Pakot”, i zhvilluar nga Policia Kufitare e portit të…

LEXO ME SHUME