Categories Lajme

Dy shqiptarë të plagosurve nga rezimi i autobusi italian në Zyrih

Një autobus i nisur nga Xhenova në Itali me destinacion final Dusseldorfin, është përplasur me një mur afër Zyrihut në Zvicër.

Mediat raportojnë se një grua vdiq në aksident dhe 44 pasagjerët e tjerë u plagosën, me tre prej tyre në gjendje të rëndë.

Policia lokale njoftoi se aksidenti ndodhi rreth orës 4:15 në autostradën A3 dhe kur arritën ekipet e shpëtimit, shumë pasagjerë ishin akoma të bllokuar brenda mjetit.

Automjeti i përket një dege të kompanisë së transportit “Flixbus”. Rrëzimi i tij bllokoi një nga autostradat kryesore të Zvicrës në të dy kahet e qarkullimit ndërmjet Brunaut dhe Wiedikon.

Shkaqet e aksidentit janë ende të panjohura, por mendohet se mjegulla dhe bora në Alpe ka vështirësuar drejtimin e autobusit për shoferin që është i plagosur rëndë.

Ndërkohë, paraprakisht raportohet nga mediat zvicerane se mes të plagosurve, dy prej tyre janë shtetas shqiptarë, por nuk bëhet i ditur ende identiteti i tyre.

/T.Ch/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME