Categories Sport

Pepe zgjidh kontratën me Besiktas

Klubi i Besiktas po kalon një periudhë jo shumë pozitive, si në fushën e lojës ashtu edhe jashtë saj. Gjigantët turq u eliminuan të enjten nga Europa League nga Malmo pas humbjes që pësuan në shtëpi dhe duket se kjo disfatë do të ketë pasoja edhe në arkat e klubit.

Skuadra nga Stambolli ka probleme të theksuara ekonomike, aq sa tashmë po merr në konsideratë edhe zgjidhjen e kontratave me disa prej futbollistëve më të mirë të saj.

I pari në listë për t’u larguar në janar është mbrojtësi portugez Pepe, i transferuar në vitin 2017-të nga Real Madrid. 35-vjeçari ka një kontratë deri në qershor 2019 dhe përfiton 9 milionë euro ne sezon, por pritet që ai të largohet në janar, duke arritur një marrëveshje me drejtuesit e klubit.

“Marca” ka zbuluar se, para se të largohej nga ekipi, Pepe ka hequr dorë nga rroga e muajit të fundit dhe ka kërkuar që ato pará të përdoreshin për të paguar stafin (veçanërisht ata që merren me kuzhinën dhe fushën).

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME