Categories Lajme

”E futa atë të sëmurë në jetën tuaj”, bashkëjetuesi i vrau prindërit, Nevila Mataj i kërkon falje të vëllait

Pas vrasjes që ish-bashkëjetuesi i saj Majlind Lila iu bëri dy prindërve të saj, ka reaguar për herë të parë Nevila Mata. Ajo trondit me fjalët e saj teksa thotë se do të donte të ishte në vendin e prindërve të saj, dhe bën përgjegjëse veten për tragjedinë e ndodhur.

‘’E futa atë të sëmurë në jetën e prindërve të mi. Çfarë mund të them, do të doja të isha unë në vendin e tyre”, është shprehur Mata.

Ndërkohë që në një tjetër reagim në rrjetet sociale ajo i ka kërkuar falje të vëllait të saj, për humbjen e të dy prindërve.

”Më fal vëlla, më falni të gjithë”, ka shkruar Mata.

Nevila Mataj, e cila ndodhet në Suedi, thekson se nuk mund të vijë në Shqipëri dhe t’i shoh prindërit e saj, pasi nuk ka guxim.

Ajo kishte jetuar me Lilën në Suedi, nga bashkëjetesa e tyre kishte lindur dhe vajza, e cila tashmë është gjashtë vjeç.

Postimet e plota te saj: 

Si ju vrava une ju gjeja ime me e shtrenjte. Me fal vella me falni te gjithe.

Nuk mundem te vij. Nuk u shoh dot ne sy. Cfare tu them qe shpetova veten dhe ju vrava ju. Duhet te isha une ne vendin tuaj. Une e futa ate te semure ne jeten tuaj. Cfare do ju them kur tu shoh. Pse nuk ju mbrojta dot? Pse mendova vetem per vete Pse…

Kujtojmë se prindërit e Nevilës, të cilët mbetën dje të dy të vdekur kishin qenë kun dër lidhjes së vajzës së tyre me Lilën, dhe kjo mendohet të jetë dhe shkaku kryesor i vrasjes.

Ne foto Valentina Mata
Postimi i Nevila Mates

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME