Categories Lajme

E trishtë! Shqiptari vdes nga asfiksia në një cisternë në Itali (FOTO)

Vdes shqiptari Dritan Mecaj. Mediat italiane raportojnë se 43-vjeçari humbi jetën ditën e djeshme, pak pas orës 11.30, në Cessalto brenda kantinës Corvezzo. Shqiptari u mbyt teksa punonte brenda një rezervuari çeliku, në një autoklavë, që përdoret zakonisht për të ruajtur verën.

Mjekët dhe infermierët e Suem 118 ndërhynë në vend dhe u përpoqën më kot për të ringjallur punëtorin, i cili humbi jetën. Mecaj jetonte prej shumë vitesh në Itali dhe punonte në Vreshtinë Corvezzo që nga viti 1992, ishte i martuar me një shqiptare dhe ishte baba i një djali 11-vjeçar.

“Na la shumë përshtypje, ngushëllime të mëdha për familjen e tij: ai ishte i punësuar prej vitesh, një punëtor i madh”: tha kryebashkiaku i Cessalto, Emanuele Crosato.Treviso Today

E trishtë! Shqiptari vdes nga asfiksia në një cisternë në Itali

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME