Categories Showbiz

”Elvis Express” nderon mbretin e rock’n’rollit

Elvis Presley, edhe pse i ndarë nga jeta 40 vite më parë, është ende i gjallë në zemrat e qindra fansave të mbledhur në stacionin e Sidnejit për të marrë trenin që duhet t’i shoqërojë në një festival kushtuar idhullit të tyre.

Të veshur me kostume të kuruara me gurë dhe xixa dhe këpucë me kamosh blu, me një model flokësh të rregulluar me kujdes me shumë llak, sozitë e Elvisit, i perceptuar prej tyre si ikona e rock’n’rollit kërcejnë nën tingujt e hiteve të tij të performuar nga artistë.

Fansat u mblodhën në stacionin qendror të Sidnejit për të marrë ‘’Elvis Express’’ dhe “Blue Suede Express’’ dy trenat që do t’i shoqëronin deri në qytezën e vogël të Parkes, rreth 300 kilometra në perëndim të Sidnejit.

Elvis vdiq në 1977, por legjenda e tij kulturore dhe muzikore vijon të jetë ende e gjallë për ushtritë e fansave australianë, përtej rrënjëve të tij amerikane.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME