Categories Lajme

EMRAT/ Policia britanike publikon fotot e 14 personave në kërkim, mes tyre 3 shqiptarë

Policia britanike është në kërkim të 14 personave me raporte kriminale. Ata akuzohen për një sërë krimesh të ndryshme nga vrasjet brutale deri te trafiku i drogës dhe arratisja nga burgu. Mes personave në kërkim ka edhe shqiptarë, sipas medieve britanike.

Bëhet fjalë për Klevis Xhelaj. Oficerët e policisë në Sheffield kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve për të bërë të mundur gjetjen e tij.

Emra+Foto/ “Vrasje, trafik droge e...”, policia britanike publikon

Klevis Xhelaj

Mediat britanike e përshkruajnë Xhelaj me një trup mestar, me flokë kafe të errët dhe tatuazhe në gjoks.

Oficerët kanë kryer hetime të gjera, duke përfshirë punën me forca dhe agjenci të tjera në të gjithë vendin dhe tani po kërkojnë ndihmën e publikut për ta gjetur atë.

Gjithashtu në kërkim janë vëllezërit Eljaso dhe Mateo Cela.

Emra+Foto/ “Vrasje, trafik droge e...”, policia britanike publikon

Eljaso Cela

Emra+Foto/ “Vrasje, trafik droge e...”, policia britanike publikon

Mateo Cela

Vëllerëzit Cela janë në kërkim për vrasjen e Armend Xhikës. Armend u godit me thikë në Sheffield më 13 maj 2021.

Armend, 22 vjeç, u dërgua në spital, por fatkeqësisht vdiq më vonë. Kryeinspektori i detektivit Simon Palmer, oficer i lartë hetues për këtë hetim për vrasje, tha: “Tre persona janë akuzuar në lidhje me vdekjen e Armend Xhikës dhe procedimet ligjore janë në vazhdim.”

“Tani jemi shumë të etur të dëgjojmë nga kushdo që ka informacion mbi vendndodhjen e vëllezërve Çela. Eljaso besohet se përdor gjithashtu pseudonimin Illiazy dhe është e mundur që vëllai i tij Mateo gjithashtu mund të përdorë një pseudonim.”

“Imazhet që po ndajmë me ju sot janë më të fundit që kemi në dispozicion dhe besohet se janë marrë rreth vitit 2021. Të dy vëllezërit kanë qenë të njohur që frekuentojnë zonat Sheffield dhe Rotherham, por ne e kuptojmë se ato janë shumë kalimtare dhe mund të kanë udhëtuar diku tjetër në MB.”

Kushdo që sheh njërën prej tyre, kërkohet të telefonojë menjëherë 999.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME