Categories Lajme

Emrat/ U mbaroi afati paraburgimit pa u gjykuar, lënë qelinë 32 persona të arrestuar për drogë

Gjykata e Posaçme ka liruar sot duke ndryshuar masën e sigurisë nga arrest me burg në arrest shtëpie për 32 persona, për të cilët është konstatuar se kishin mbaruar afatet e paraburgimit.

Gazetarja Anila Hoxha raportoi ekskluzivisht për Top Channel se të dyshuarit u gjykuan për prodhim dhe shitje narkotikësh dhe kryerje të veprës nga grupi kriminal për dy vite dhe për shkak se ishin kontestuar trupat gjyqësore procesi u zvarrit dy vjet.

32 personat që kanë lënë qelinë janë Anxhela Shehu, Ardjan Kastrati, Armand Kociu, Denardo Dervishi, Erjol Kalemi, Ervin Llana, Fadil Demaj, Fejzo Meçai, Fiodor Runaj, Hadër Rudaj, Hetem Velaj, Landi Shehu, alias Landi Lezi, Marjano Beta, Miço Bushi, Nasip Llanaj, Servan Kërbizi, Sokol Beqiraj, Balmir Polisi, Xhavit Filja, Abedin Llajaj, Aldo Tushaj alias Ksandri Tushaj, Aleks Meçorapaj, Ardit Petraj, Ervin Begaj, Hyrjetë Runaj, Kastriot Lalaj, Klodjan Belaj, Leonidha Koçiaj, Marjus Tartaraj, Mikel Zithflai, Neritan Lamaj, dhe Sefer Dukaj.

Vendimin e dha një trupë gjyqësore e deleguar nga KLGJ, pasi ishin konsumuar të gjitha trupat e GJKKO./tch

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME