Categories Lajme

Festivali i Dritave – Korça nis muajin e festave (Foto)

Buzëmbrëmjen e së shtunës, qyteti i Korçës ka çelur muajin e festave, ku ndryshe nga çdo vit tjetër, ceremonia e ndezjes së dekorit festiv që zbukuron qytetin ka sjellë një tjetër dimension.

Tashmë e pagëzuar me emrin “Festivali i dritave”, ceremonia ka mbledhur në zonën këmbësore dhe Pazarin e Vjetër me qindra qytetarë të grupmoshave të ndryshme, të cilët, mes dekorit festiv kanë mundur të përjetojnë diçka ndryshe.

Kreu i Bashkisë së Korçës nga ana e tij ka theksuar se për qytetin ky ishte vetëm fillimi i një muaji festiv, ku, sikundër është bërë traditë, aktivitetet e larmishme nuk mungojnë.

L'immagine può contenere: spazio all'aperto

L'immagine può contenere: notte e spazio all'aperto

L'immagine può contenere: spazio all'aperto

L'immagine può contenere: spazio all'aperto

L'immagine può contenere: cielo, notte, spazio all'aperto e acqua

L'immagine può contenere: notte, albero, cielo e spazio all'aperto

L'immagine può contenere: cielo, notte, nuvola, spazio all'aperto e acqua

L'immagine può contenere: cibo

L'immagine può contenere: cielo, notte e spazio all'aperto

L'immagine può contenere: spazio all'aperto

L'immagine può contenere: spazio all'aperto

L'immagine può contenere: cielo e spazio all'aperto

L'immagine può contenere: cielo, albero, spazio all'aperto e natura

L'immagine può contenere: cielo, albero, pianta e spazio all'aperto

L'immagine può contenere: 12 persone, folla, notte e spazio all'aperto

L'immagine può contenere: una o più persone, notte, albero, pianta e spazio all'aperto

L'immagine può contenere: 2 persone

L'immagine può contenere: una o più persone

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME