Categories Kulture

Foto/Festat e nëntorit, flamuri kuq e zi mbi “Atomium”

Flamuri kombëtar është ngritur mbi Atomium, simbolin e Belgjikës, me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë.

Qytetarë të shumtë, pjesë e komunitetit shqiptar që jeton në Belgjikë, u bënë pjesë e një aktiviteti festiv dhe veprimtari të tjera organizuar nga deputeti i parë shqiptar në parlamentin e Belgjikës, Ahmetaj Gjanaj me mbështetjen edhe të kryetarit të Bashkisë Bruksel, Phillipe Close.

Nuk munguan në këtë eveniment edhe Ambasadorja e Shqipërisë në Bruksel Suela Janina dhe ai i Kosovës Bernard Nikaj.

Me rastin e festave të nëntorit në Bruksel janë organizuar disa aktivitete festive në kuadër të festive të nëntorit. /atsh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kulture

Njihuni me “Sofrën e Zotit” guri që po çmend të huajt në Vlorë

“Guri me qiell” është atraksioni më i madh i natyrës në vendin tonë.Për nga mënyra…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Tirana, një qytet që lindi nga rastësia

Të  lindësh në kryeqytetin e çdo vendi natyrisht është privilegj i çdo qytetari të tij.…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Shkolla Tregtare Vlorë, detyrimi moral për vlonjatët

Nga Ergys Alushi Qyteti i Vlorës e ka detyrim moral, qytetar e historik të festojë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Histori shqiptarësh me famë në historinë mbarë europiane

Nga Ndriçim Kulla Një komb që të ketë tagër për pavarësi politike, s’mjafton që të…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Sot 10 vite pa Vaçe Zelën, e bija: Pa ty bota është më e varfër

Vaçe Zela ndërron jetë 10 vite më parë, në moshën 75-vjeçare ndërsa njihej ndryshe si…

LEXO ME SHUME