Categories Lajme

FOTO-VIDEO/ Luiz Ejlli bëhet pjesë e fushatës së Benet Becit

Fituesi i Big Brother Vip, Luiz Ejlli ketë pasdite ka qenë në Shkodër për t’i dhënë mbështetjen e tij kandidati të PS-së për kryetar bashkie, Benet Beci.

Këngëtari shkodran Luiz Ejlli ka postuar fillimisht foton me Becin, të cilin e ka përmendur dhe brenda shtëpisë së Big Brother për ndihmën që i ka dhënë në një moment të vështirë.

Sot ai ka marrë pjesë bashkë me këngëtarin e njohur Frederik Ndoci në një takim të kandidatit të PS me vajzat dhe djemtë e Shkodrës.

“Lart e më lart. Është njeri i mirë, do jetë njeri i mirë. Më besoni do t’ju ndihmojë me të gjitha mundësitë që ka”, dëgjohet të thotë Luizi për kandidatin socialist.

Luizi i bashkohet në këtë mënyrë artistëve të shumë të cilët dalin në krah të kandidatit socialist Beci.

“Kur nuk të ndihmojnë ata që mendon se i ke pasur afër, si mund të pretendosh të të ndihmojë dikush vetëm pse është shkodran. Personi në fjalë quhet Benet Beci, një familje shkodrane që unë e njoh shumë mirë, dhe e kam marrë në telefon. Ma ka hapur telefonin direkt. I thashë çfarë ke mundësi ndonjë vend pune, unë do ta bëj. Më ka ndihmuar, më ka futur në punë direkt dhe i jam mirënjohës gjithë jetën” – ka deklaruar Luizi në Big Brother.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME