Categories Lajme

FOTO+VIDEO/ Daniel Drobaj tregon gishtat e fashuar në seancën gjyqësore

Daniel Drobaj është 18-vjeçari i arrestuar nga policia, pasi dyshohet se është personi përgjegjës për plagosjen e afektives së policisë Ina Nuku me kapsolla.

Ndërsa u përfol se kanë tentuar t’i thyejnë dy gishta në shenjë hakmarrjeje, në seancën e sotme gjyqësore, ajo që është vënë re ka qenë dëmtimi i dy gishtave të dorës së Danial Drobaj, i cili ka dëshmuar se është rrahur.

Të pranishëm në sallë deputetët e opozitës, midis të cileve dhe deputetet e LSI Endrit Braimllari dhe Kejdi Mehmetaj, ndërsa Drobaj akuzohet si personi përgjegjës për dëmtimin e gishtave të dorës së efektives së “Shqiponjave”, Ina Nuku, e cila është nisur për kurim në Turqi.

Deputetët e Partisë Demokratike që ndodhen brenda sallës së Gjykatës së Tiranës, për të asistuar në seancën në ngarkim të protestuesit Daniel Dobraj, po kërkohet prej gjyqtarit të çështjes që të nxirren jashtë. Gjyqtari ka sjellë rojën e derës dhe po kërkon nxjerren e deputetëve jashtë më forcë, por deputetët po refuzojnë. Gjyqtari nuk dha ndonjë arsye ligjore ku e mbështeste një vendim të tillë. Klima para seancës duket e tensionuar, ndërkohë që i riu i arrestuar për plagosjen e polices raportohet se e ka dorën të fashuar me dyshimin se në komisariat i kanë thyer gishtat me gjakftohtësi, si shenjë hakmarrjeje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME