Categories Sport

Futboll bio shqiptar, ORIKU i Orikumit vs TOMORRI Beratit / VIDEO

Nga Artan Hoxha
Futboll bio shqiptar, adrenalina ne maksimum…
Kategoria e pare, java e 13-te, grupi B.

ORIKU i Orikumit vs TOMORRI Beratit 1-0

Ndersa ne ekranet e tv-ve shqiptare sapo kane nisur emisionet sportive te se dieles mbrema me kronikat e bukura te superliges, komentet dhe analizat e specialisteve, po sjell dy video dhe foto ekskluzive te kategorise se pare te organizuar nga FSHF. Mbase ju kam mesuar keq duke u sjell video nga ndeshje champions league kohet e fundit, me Barcelone, Real, Juventus apo Manchester United, por ndeshje si kjo ju siguroj qe nuk keni pare ne ekranet tona sepse kamerat e supersport nuk shkojne kurre aty.
Spektakel i papare, ne nje bilete ndeshje futbolli, ke brenda edhe shume sporte te tjera, karate, kickboxing, madje dhe vaterpol.
Ne gjysmen e ndeshjes eshte krejt erresire, gati ka rene nata, sepse FSHF i nis ndeshjet ne oren 14.00 ne mes te dhjetorit.
Topi mezi dallohet, fusha eshte kthyer ne kenete, vijat kufizuese te fushes u zhduken qe ne nxemje dhe gjyqtaret vendosin me hamendje. Shqelma, grushte me shumice por gjyqtari e ka harruar kartonin e kuq ne dhomat e zhveshjes, jeten e jep po kartonin e kuq se jep….
e megjithate me variantin taktik “bjeri ti bjem” Oriku i mori 3 pike….
Dhe kryekomentatori me taborrin e komentatoreve qe hyjne ne stadium gjithnje pa bilete, do vazhdojne te na e shesin sapunin per djathe, pra do mbrojne “produktin” alla FSHF qe ecen perpara nga fitorja ne fitore…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME