Categories Sport

Gafa e vitit vjen nga Kupa e Azisë (Video)

Jordania siguroi fazën play-off të Kupës së Azisë, pas fitores 2-0 që regjistroi kundër Sirisë.
Golat e Al-Tamari dhe Khattab i dhanë fitoren e dytë në grupin B, por në memorien e shumë tifozëve nuk do të mbetet gjatë asnjë nga golat. Ajo që bëri përshtypje nga kjo përballje, ku më pas bëri xhiron e botës brenda pak minutash ishte një goditje dënimi.
Në fakt një skemë e futbollistëve vendas. Abdel-Rahman u nis për të goditur, por u ndal për të shpërqendruar mbrojtjen mike. Rawashdeh tentoi të gjej të papërgatitur portierin, duke ftuar në goditje shokun e tij të skuadrës. Megjithatë goditja e Al-Tamari la për të dëshiruar.
21 vjeçari goditi keq me të majtën, duke pasur si objektiv tribunat. Padyshim, ky ekzekutim do të mbahet mend si një nga gafat e vitit 2019.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME