Categories Sport

I pathyeshmi Zlatan Ibrahimovic ftohet në kombëtaren suedeze, trajneri shpjegoi pse

Trajneri suedez Janne Anderson ftoi sulmuesin e Milanit, Zlatan Ibrahimovic (41 vjeç) për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin e ardhshëm Europian kundër Belgjikës dhe Azerbajxhanit.

Edhe pse vetëm së fundi u rikuperua nga një dëmtim që e mbajti jashtë fushës për nëntë muaj, Ibrahimovic do të jetë pjesë e kombëtares që do të tentojë të kualifikohet në Euro.

“Ne kemi qenë gjithmonë në kontakt, tani  ndihet mirë dhe është unik në personalitet dhe përvojë. Ideja është që ai të kontribuojë në fushë, përndryshe nuk do ta kisha ftuar”, shpjegoi Anderson.

Sulmuesi legjendar deri më tani ka luajtur 121 ndeshje me fanellën e Suedisë dhe ka shënuar 62 gola.

Ibrahimovic ka kontratë të vlefshme me Milanin deri në fund të këtij sezoni dhe rikujtojmë se klubi nuk e ka regjistruar në Champions League.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME