Categories Lajme

I riu tregon SMS-në që i shpëtoi jetën në rrënojat e tërmetit: U nis rastësisht!

Mustafa Sami Sahin mbeti i bllokuar në shkallët e një ndërtese të shembur për 102 orë përpara se të nxirrej i gjallë nga ekipi i kërkim shpëtimit në provincën Kahramanmaras.

Ai rrëfen se mundi të shpëtonte vetëm përmes një mesazhi të çuditshëm që iu dërgua rastësisht nga telefoni kushëririt të tij.

“Deri në momentin e mesazhit, askush nuk e kishte idenë nëse isha i vdekur apo gjallë nën rrënoja, apo nëse ndodhesha diku tjetër”, thotë Sahin.

Sahin nënvizon se ai kishte shkruar shumë mesazhe por askush nuk ishte dërguar te të afërmit e tij, përveç njërit që u shkrep rastësisht nga telefoni.

“Asnjë nga mesazhet që u përpoqa t’i dërgoja nuk u dërgua. Por një SMS e çuditshme iu dërgua rastësisht kushëririt tim në Tekirdag. Mesazhi ishte vetëm një numër “8”. Nuk ishte një mesazh i qëllimtë nga ana ime”, tha Sahin për Anadolu Agency.

I bllokuar poshtë shkallëve të një ndërtese të shembur, Sahin tha se shpesh gjatë orëve që ishte nën rrënoja mendonte dhe pyeste veten nëse do të ishte më mirë të vdiste apo të qëndronte gjallë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME