Categories Lajme

Ilir Meta mban ‘pezull’ Sandër Lleshin: Prisni, ja kur do e them fjalën e fundit!

Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur që t’i japë kohë vetes deri sonte në mbrëmje për të thënë fjalën e tij lidhur me dekretimin apo jo të Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm.

Duke iu përgjigjur interesimit të gazetarëve pas një eventi të organizuar në ambientet e Kuvendit, Meta tha se në mbrëmje në emisionin Zonë e Lirë ai do të paraqiste vendimin e tij final.

“Ka kohë deri në mbrëmje kur të jem te Zona e Lirë me gazetarin Arian Çani”, u shpreh Meta. Ndërkohë që nëse i ka mbërritur apo jo një përgjigje nga ana e Ministrisë së Mbrojtjes, rreth 14 pyetjeve të bëra nga presidenca, Meta u shpreh se ishte duke shkuar në zyrë, dhe do të konsultohej me të gjitha dokumentacionet.

Kujtojmë se kjo është hera e dytë që Meta do të shprehet për Sandër Lleshin, pas refuzimit për herë të parë të emrit të tij për postin e Ministrit të Brendshëm.

Arsyeja që dha Meta për rrëzimin e dekretit të parë:

Çështja është më e qartë për opinionin pas iniciativës së dytë të Ramës për të propozuar sërish kandidaturën e zotit Lleshi. Pyetjet që unë bëra publike e sqarojnë. 

Kemi të bëjmë me sqarimin e situatës së ushtarakut dhe ministrit të cilat janë të papajtushme me Kushtetutë. 

Unë nuk kam marrë asnjë vendim. Unë po bashkëpunoj për të sqaruar. Ne po vazhdojmë diskutimet aktualisht. Një shkelje e qartë e kushtetutës është një përgjegjësi e madhe e presidentin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME