Categories Lajme

Ishin kthyer në makthin e italianëve, kush janë dy shqiptarët “skiftera” të vilave luksoze?

Personat që shihni në fotot e mëposhtme janë Edison Pula dhe Imer Masha të moshës 30 dhe 28 vjeç të cilët janë arrestuar së fundmi nga policia italiane pasi akuzohen për vjedhje. Ata lanë banesën ku ishin fshehur në Carbonera, për të bërë pazar në Silea. Gjithmonë të vëmendshëm ndaj lëvizjeve të tyre ata kishin arritur prej muajsh t’i shpëtonin policisë që po i kërkonte, por nuk e kishin menduar se do kapeshin teksa bënin pazar. Edison Pula ishte i arratisur pasi akuzohej për pesëdhjetë vjedhje të kryera në Trentino, ndërsa shqiptari tjetër ishte dëbuar tashmë nga Italia.

Mediat italiane raportojnë se se të arrestuarit dyshohet se kanë marrë pjesë në serinë e sulmeve të ndodhura në fund të vitit 2021 në territorin e Mogliano Veneto-s. Në veçanti ata akuzohen për grabitjen e një vile, më 14 nëntorin e kaluar, e cila është në pronësinë e naftëtarit Giancarlo Miotto, 79 vjeç.

30-vjeçari Edison Pula është i akuzuar në Shqipëri për tentativë vrasjeje ndaj komisariatit të policisë por edhe për grabitje, trafik droge dhe posedim të lëndës plasëse në Itali dhe ka kryer rreth pesëdhjetë vjedhje banesash në zonën e Trentino-s, për të cilat ishte dënuar dhe për të cilat ishte në pritje të një urdhri arresti ndaj tij. Ndërkohë 28-vjeçari shqiptar Marash Imeri që e shoqëronte ishte i dënuar dhe i dëbuar nga Italia si masë alternative e paraburgimit për krime kundër pronës, por ishte arrestuar edhe për hyrje të paligjshme në territorin italian.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME