Categories Lajme

Itali, ndalohet familja 5-antarëshe shqiptare,ja çfarë kishin bërë

Karabinierët kanë ekzekutuar 5 ndalime me “arrest me burg” dhe 2 me “arrest shtëpie” për 7 anëtarë të familjes Sollaku, të gjithë banorë të Sale Marasino. Nga 7 të arrestuarit, 5 prej tyre kanë ngelur në “arrest me burg”, kurse 2 të tjerëve iu është dhënë masa e sigurisë “arrest shtëpiak”. Në fakt, 2 personat e tjerë janë femra dhe prandaj masat ndaj tyre ishin më të buta, shkruajnë mediat italiane.

Urdhërat në fjalë burojnë nga Gjykata e Breshias, pasi anëtarët e familjes Sallaku janë ndaluar më datë 5 nëntor 2018, ku si rezultat i një kërkimi të kryer në vilën luksoze të Sale Marasino, policia ia ka dalë të gjejë tre armë të ndryshme dhe municion, të cilat ishin fshehur në garazh.

Për posedim të armëve të zjarrit janë arrestuar Isuf, Gazmir dhe Taulant Sallaku, kurse në pranga ka përfunduar edhe Saimir Sallaku. Ka dyshime se disa prej anëtarëve të kësaj familjeje shqiptare me banim në Itali, janë pjesë e një bande kriminale, ku ishin të përfshirë qytetarë nga Shqipëria dhe Italia. Mbi anëtarët e familjes Sallaku në Itali bien edhe akuza për trafik droge.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Ulje temperaturash dhe vranësira, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe pak më të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME