Categories Lajme

Mediat zvicerane i thurin elozhe shqiptarit: Heroi që parandaloi…

Shqiptari i Kosovës që jeton në Zvicër Bujar Muli, është bërë pjesë e ballinës së gazetës zvicerane 20 minuten, një nga mediat më në zë në shtetin europian. Ai ka zënë hapësirë në mediat e Zvicrës për mirë, për shkak se ka rezultuar pozitive përpjekja e tij për të ndaluar një sulm.

Media në fjalë e Zvicrës ka shkruar gjerë e gjatë në artikull sesi shqiptari nga Vushtrria u bë hero, pasi ka tërhequr zvarrë një të dyshuar me armë kallashnikov në dorë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Akuzohen se kërkonin para nga biznesmenët duke u hequr si zyrtarë vendorë, arrestohen 2 persona/ Si funksiononte skema përmes “Signal”

Dy persona u arrestuan dhe një i tretë u shpall në kërkim, ndërsa akuzohen se…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parlamenti Europian letër Belerit në burgun e Fierit: Je zgjedhur nënkryetar Komisioni për Peticionet

Fredi Beleri është zgjedhur nënkryetar i dytë i Komisionit të Peticioneve të Parlamentit Evropian, gjatë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zjarret në Delvinë dhe Dropull i afrohen fshatrave, terreni malor vështirëson punën e zjarrfikësve

Zjarri që mbërriti tre ditë më parë nga Delvina në Dropull po zbret në lartësinë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Vlorë, shoferi 75-vjeçar përplas dy fëmijë në vijat e bardha

Dy fëmijë, 8 dhe 12 vjeç, janë aksidentuar sot në vijat e bardha në Lungomaren…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Durrës, humb jetën 32-vjeçari pas plagëve të marra , arrestohet shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Bilalas të Durrësit, ku si pasojë ka…

LEXO ME SHUME