Categories Lajme

Katër shqiptarët shpallen fajtorë në Angli, kishin “shtëpi bari” përballë gjykatës (EMRAT)

Katër shqiptarë janë shpallur fajtorë nga një gjykatë në Angli pasi kanë pranuar se kanë punuar në një fermë kanabisi. Nga kontrolli i policisë u gjetën më shumë se 1,000 rrënjë kanabisi dhe shqiptarët pranuan se ata punonin aty si “kopshtarë”.

  • Edi Cepele, 28 vjeç, 27-vjeçari Erjo Cepele, 29-vjeçari Andi Kola dhe Mikel Xhafa, 19 vjeç, u deklaruan fajtorë në Gjykatën e Preston Croën.

Avokatët mbrojtës të tyre i thanë gjykatës se ata punonin si ‘kopshtarë’ në ish-qendrën e trajnimit Rathbone në Abbey Road. Ata pranuan se kishin prodhuar drogë të klasit B nga 30 shtatori i vitit të kaluar deri në 1 prilli të këtij viti.

Seanca e radhës për dhënien e dënimeve ndaj tyre është planifikuar të mbahet më 7 gusht. Mediat britanike raportojnë se ndërtesa të cilën shqiptarët e kishin kthyer në “shtëpi bari” ndodhej përballë gjykatës së Magjistraturës së Barrow.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Marrëveshja për migrantët, Rama: Shqipëria qëndron bashkë me Italinë…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot pas ratifikimit nga Parlamenti të protokollit me qeverinë italiane,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME