Kulture

Vlorë, spektakël emocionues, fëmijët më të mirë të këtij viti “Miss&Mister” Children

Vlora ka perzgjedhur mbremjen e 25 Prillit ne nje spektakel emocionues, femijet me te mire te ketij viti. Gara e Miss&Mister Children tregoi se eshte promotore e zbulimit te talenteve ne art dhe modeling me producente dhe drejtuese znj Albana Çakshiri me mbeshtetjen e Bashkise Vlore nen kujdesin e vecante te Kryebashkiakut te saj z. Dritan Leli .Mirenjohje 178 konkurenteve te gares, prinderve te tyre dhe cdo spektatori qe na duartrokiti aq fort.

Urime dhe suksese #Marines dhe #Erindit per cmimin e Mis dhe Mister chlidren Vlora si dhe talentet ne fushen e artit ku femijet e qendres kulturore te femijeve rrembyen cmimet “Best talent ” ne fushen e kenges. Ata jane Kristel Qarri dhe Sem Gegaj .Kengetaret Kiara Mullaj ,Jorisa Bushi , Merko Mehillaj ,Lorenza Canali ,Emili Allushaj u vleresuan me te tjera cmime si “Golden Voice Kids ” dhe “Best Perfomance ” “Grand Prix ” si dhe balerina jone Noemi Canaj u vleresua me cmimin “Grand Prix “ne fushen e kercimit .I urojme suksese vecanerisht femijeve te qendres sone dhe te gjithe femijeve tane vlonjate ne skenat kombetare dhe ato boterore. Pallati Kultures Vlore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close