Categories Sport

Kumbulla, i dëshiruari i Serie A

Mbrojtësi në radarët e Fiorentinës dhe Napolit Vetëm me disa nga ndeshjet e fundit në Serie A dhe ftesa e kombëtares shqiptare, e kanë bërë Marash Kumbullën, një prej lojtarëve që do të jenë në sytë e disa skuadrave të Serie A. 19-vjecari luajti 6 minuta në fitoren ndaj Moldavisë. Më herët në Kampionatin Italian ai debutoi me Veronën, duke luajtur përballë Juventusit dhe Milanit. Vec golit që realizoi ndaj Samdorias, Kumbulla ka treguar se është i sigurt, i vendosur dhe i saktë me ndërhyrjet e tij në elitën e futbollit italian.

Ai është rritur në ekipet e moshave të Akademisë së Veronas. Mediat italiane raportojnë se për mbrojtësin shtatlartë, po interesohet skuadra e Fiorentinës.

Ekipi vjollcë ka bërë gati planin që në muajin janar të tentojë bllokimin e kartonit të tij për të shmangur ndonjë surprizë të mundshme dhe në fund të sezonit ta afrojë në ekip qendërmbrojtësin shqiptar. Goli ndaj Sampdorias në Serinë A, ndeshjet e mira dhe debutimi me Shqipërinë kanë plotësuar si duhet paketën e një futbollisti të kompletuar, për të cilin sapo ka nisur ankandi. Në Itali nuk e përjashtojnë edhe interesimin e napolitanëve për 19-vjeçarin kuqezi. Tv Klan

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME