fbpx
Kuriozitete

Horoskopi 19 mars, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Përhap energji dhe humor të mirë, dhuruar nga Hëna miqësore në Ujori. Do përjetoni emocione dhe koefidenca të më mëdha dashurie me partnerin tuaj. Fat në biznes, studime, teste aftësie dhe udhëtime. Urime! Mbrëmje me shokë të vjetër të shkollës; ndërmjet ushqimit, verës, muhabetit dhe koha e të qeshurave fluturon.

Demi

Yjet do ju bëjn të ndjeheni vërtet të papërshtatshëm, ju rrezikoni të reagoni në mënyrë jo proporcionale ndaj njerëzve dhe situatave. T’i shmangesh të papriturat mund të jetë e vështirë, por do kesh ndihmë providenciale! Mund të përballeni me një konflikt në familje, mos u përfshini shumë dhe lëreni situatën të kalojë.

Binjakët

Falë kalimit të Hënës në Ujori, dita premton të karakterizohet me dinamizëm, vendime të shpejta dhe fituese. Lajmet, rastet dhe takimet do ta bëjnë fatin tuaj sot. Në fushën sentimentale nga qielli vjen një sinjal i qartë i ‘dritës jeshile’. Duke u ndalur te simpatia, propozimet e rrezikshme: ato do të mirëpriten me entuziazëm!

Gaforrja

Analizoni punën e bërë dhe, pa u hutuar identifikoni perspektivat që hapen para jush. Në një nivel praktik, maturia mund të sjellë rezultate të mira, por në të vërtetë të luash në mbrojtje do të ftojë spontanitetin e impulseve. Mos u hidhni në zjarr për diçka të paqartë. Prisni momentin e duhur për t’i kërkuar personit të zemrës një shpjegim, mos u nxitoni.

Luani

Mund të kërcënheni nga disa rrëshqitje të vogla ditën e sotme! Në mënyrë që të mos zhyteni thellë në gabime, do të duhet të ankoroheni fort me diçka të qëndrueshme dhe të fortë, si dashuria. Qielli i kësaj dite nuk do të jetë shumë inkurajues nga pikëpamja profesionale dhe disa re mund të errësojnë horizontin e atyre që punojnë me ju në grup.

Virgjëresha

Ritmi i ditës do të jetë i furishëm dhe me plot shpërblime. Një pozicion përgjegjësie ju hap rrugë të reja për karrierën. Situata është e favorshme, por suksesi nuk do të shërbehet në një pjatë argjendi, do të duhet të punoni shumë. Ju do keni rezistencë dhe energji që duket e pashtershme, por mos u tërheqni fort.

Peshorja

Mrekullia e Hënës në Ujor e cila në një lëvizje rrufe largon të gjitha shqetësimet dhe ju jep një pranverë vërtet të jashtëzakonshëm. Përballë një sërë mundësish, do të keni një vendim të shpejtë që nuk do të lërë hapësirë për mendime të dyta! Në çift gjithçka do të shkojë ashtu si shpresohej, nëse nuk e kërkoni të pamundurën nga partneri juaj …

Akrepi

Bën mirë të jesh i vëmendshëm sepse intuita juaj do të jetë larg nga pagabueshmëria. Me sqarimin e Hënës nga Ujori, mund të kapni shumë shkëlqime. Dëgjoni zërin e arsyes, përndryshe do të bëni gabime të cilat më pas do të jenë të vështira për tu korrigjuar! Në fushën emocionale, bëni një ekzaminim të ndërgjegjes para se të prisni një marrëdhënie që ju intereson, e cila ka themele të thella.

Shigjetari

Do të keni mundësi të dilni në ndjekje të qëllimeve tuaja profesionale, por mbani në mend se dikush ose diçka do të përpiqet të ju fusë në timon. Mërkuri në shkallët e para të Peshqve sjell çështje të pazgjidhura nga e kaluara në plan të parë! Atmosferë e nxehtë dhe pikante në çift, bujar dhe ekspansiv me partnerin tuaj, do të shkembeni masazhe përkëdhelëse dhe provokuese.

Bricjapi

Paraja dhe biznesi ju japin shumë mendime, veçanërisht sot ku duhet të vendosni dorën në kuletën për udhëtime të papritura. Ju keni një dëshirë të madhe për vëmendje dhe do të ketë mundësi për të përmbushur dëshirën tuaj. Marrëdhëniet do të konsolidohen dhe për ata që janë beqarë mund të lindë diçka e re.

Ujori

Hëna në shenjën tuaj ju bën shumë sensuale dhe romantike dhe do të bëni mirë të përfitoni nga ajo për t’i dhënë vetes një moment intimiteti të ëmbël me partnerin tuaj. Ditët e fundit, në fakt, Venera disonante në shenjën tuaj, e ka bërë jetën e një çifti mjaft të tensionuar. Në punën ju përqendroni gjithçka në dialektikë, në aftësinë për të bindur dhe magjepsur fqinjin tuaj.

Peshqit

Një zhgënjim i vogël po vjen nga një mik i cili do t’ju mohojë një favor … pa një arsye vërtet të besueshme. Do të lëndoheni! Duhet të relaksoheni pak më shumë, duhet të flini disa orë me shume te jeni të vëmendshëm dhe të suksesshëm në atë që bëni, edhe në mënyrën si e mbani timonin.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button