Lajme

43-vjeçari ndërron jetë në spitalin e Fierit/ Familja akuza mjekëve: S’iu dha ndihma e duhur mjekësore

Vdes në spitalin rajonal të Fierit, Besnik Ramaj. Familjarët e tij, akuzojnë stafin e spitalit për mosdhënie të ndihmës së parë. Ngjarja ka ndodhur 3 ditë më parë dhe familja akuzon edhe Policinë e Shtetit për fshehje të ngjarjes. Denoncimi bëhet nga avokati Kujtim Cakrani, i cili në një video në Facebook, bën me dije se do kallëzohet penalisht stafi i spitalit të Fierit.

“Vdiq, kishte dhe gruan me vete. U rrëzua, vajti me vrap në urgjencë. Ka një hile këtu brenda. Të japin diagnozën, pse të thonë u rrëzua, u godit. Të dalë e vërteta. Djali nuk u vra, nuk ra asgjëkundi. Është manipulim. Arsyet sepse e bëjnë, besoj se e bëjnë për të ruajtur veten e tyre.”-Familjarët e Besnik Ramajt

Ndërkohë që ende nuk ka një version zyrtar nga spitali i Fierit dhe Policia e Shtetit për rrethanat e vdekjes së Besnik Ramajt, 43 vjec.

Postimi i plotë i avokatit Kujtim Cakrani:

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: