Lajme

As pozite as opozite, por cfare? Duket sikur e kane krijuar partine per interesa vetjake e jo per Ceshtjen Came

Nga Barie Isufi: As pozite as opozite, por cfare? Duket sikur e kane krijuar partine per interesa vetjake e jo per Ceshtjen Came .

Harrojne qe betejat i kane me Parlamentin Shqiptar ,por qendrimet e dyzuara te matrapazeve medioker politike si Shpetim Idrizi kane lenduar dhe lendojne eshtrat e te pareve tane .

Edhe ne keto zgjedhje ,ky pelivan e ka gjetur zgjidhjen per perfaqesimin e komunitetit cam ne Bashkine Tirane .

Lajla Pernaska do te kandidoje ne emer te Camerise dhe do ti bej fresk Erion Velise.

Me kete lajm ju bej thirrje te gjithe patrioteve te mi , kudo qe ndodhen , brenda dhe jashte vendit , te behen gati se me Lajlen do te shkojme ne trojet tona .

Dhe keshtu Shpetim Idrizi permbush misionin e tij 20 vjecar te partise came , here PDI e here PDIU .

Qe je misionar ,kjo dihet , por kurre mos harro se : Popujt qe kane pesuar me shume krisje ne historine e tyre jane te prirur t‘i kujtojne fatkeqesite e kaluara dhe te kerkojne drejtesi.

Prandaj kete radhe do te marresh pergjigjen e mencur dhe te vendosur te Cameve te ditur dhe te ndershem.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close