Lajme

Bulqizë, Shoferi humb kontrollin e mjetit, makina kthehet përmbys në rrugë, si pasojë plagoset drejtuesi

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur ‘Kthesa Kice’, në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi, ku për pasojë është plagosur drejtuesi i një automjeti. Shoferi i një automjeti tip fuoristradë ka humbur kontrollin dhe është përmbysur në rrugë.

Sipas burimeve policore mësohet se ky aksident ka ndodhur si pasojë e ngricave në rrugë, ku mëngjesin e sotëm në Bulqizë janë ulur ndjeshëm temperaturat.

I p lagosuri, identiteti i të cilit nuk dihet, ka marrë dëmtime të lehta dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Kujtojmë se, shpesh herë në këtë aks, si pasojë e pranisë së ujit në rrugë dhe ngricave nga i ftohti janë shënuar një sërë aksidentesh!

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: