Categories Lajme

Horoskopi ditor për nesër, e Enjte 9 Maj 2024

Dashi

Fokusohuni në gjithçka, me qëllim arritjen e një objektivi të ri profesional, i cili mund të sjellë një sërë avantazhesh dhe kënaqësish. Megjithatë duhet të tregoheni të durueshëm dhe të shmangni rreziqet e kota lidhur me shpenzimet dhe investimet.

Demi

Shmangni tensionet dhe përplasjet e kota me bashkëpunëtorët tuaj. Kjo fundjavë do të jetë e rëndësishme për rigjetjen e sigurisë dhe stabilitetit në dashuri. Duhet të jeni të gatshëm që të pranoni ndonjë kompromis të vogël, vetëm për të kënaqur partnerin/en tuaj.

Binjakët

Kjo e enjte është mjaft e favorshme për të kultivuar dashurinë dhe ndjenjat. Edhe në vendin e punës do të jeni shumë aktiv dhe të përqendruar. Tensione të vogla lidhur me çështjet e punës, mund të zgjidhen lehtësisht.

Gaforrja

Nga pikëpamja sentimentale po çoni përpara një rikuperim të ndjeshëm, ndërsa sa i takon profesionit ndjeni nevojën për të gjetur një ekuilibër të ri. Jini të vendosur dhe mos u druani të guxoni më shumë. Në dashuri, duhet të jeni më shumë intuitiv.

Luani

Mos e teproni në raport me disa vonesa të vogla në vendin e punës, pasi gjithsesi do të keni një intuitë të mirë, e cila do ju lejojë që të keni bashkëpunime të frytshme dhe të shmangni çdo problematikë.

Virgjëresha

Kjo e enjte është mjaft interesante për të marrë pjesë në takime të reja për punën, të cilat do ju lejojnë që të merrni stimuj të rëndësishëm për realizimin e një projekti të ri. Sa i takon dashurisë, horoskopi ju fton që të jeni më të kuptueshëm.

Peshorja

Ka disa propozime të rëndësishme, të cilat duhet ti merrni në konsideratë, para se të nisni projekte të reja. Do të shfaqni një sjellje shumë pozitive, dhe mos hezitoni që të shpreheni hapur në raport me kolegët tuaj. Puna në ekip do ju ndihmojë të fitoni sfida të reja.

Akrepi

Kjo e enjte është një periudhë mjaft e rëndësishme, për lidhjet në çift. Më në fund do të keni mënyrë që të thelloni disa raporte si dhe të përfshiheni në aventura të reja romantike. Në vendin e punës, mos i dekurajoni nga kritikat e të tjerëve.

Shigjetari

Përfitoni nga kjo fundjavë për të kaluar më shumë kohë cilësore bashkë me familjen dhe partnerin/en tuaj. Në dashuri mos u tregoni shumë të nxituar, por kërkoni vëmendjen e shpirtit tuaj binjak, pasi ky është një moment shumë i favorshëm për emocionet.

Bricjapi

Parashikohen ndryshime dhe të reja interesante në vendin tuaj të punës, por duhet të jeni të gatshëm që të pranoni edhe ndonjë kompromis më shumë. Nga pikëpamja emocionale, ky është një moment i mirë për të planifikuar aktivitete të reja në çift. Këshillohet që të jeni sa më romantik.

Ujori

Sfera emocionale për ju, ka qenë gjithmonë shumë e rëndësishme dhe në këtë moment do të ndiheni mjaft të kënaqur. Keni punuar fortë, ndaj është momenti që të pushoni dhe ti kushtoni më shumë kohë vetes dhe ndjenjave tuaja.

Peshqit

Ka disa konflikte të cilat duhet ti zgjidhni me partnerin/en, lidhur me disa punë që keni lënë në mes. Gjatë kësaj të enjteje, duhet të përpiqeni që të jeni më të hapur për dialog. Propozime të mira, janë fare pranë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kishin mbetur të bllokuar në një fshat në Përmet, Policia ndihmon 5 turistët francez, një prej tyre i dëmtuar në këmbë

5 turistë nga Franca janë ndihmuar nga Policia e Përmetit pasi kishin mbetur të bllokuar…

LEXO ME SHUME